Dodávka k pronájmu

Autopůjčovny patří v poslední době k velmi vytíženým službám. Nabízejí vozy k pronájmu, které se mohou využít prakticky v jakékoliv situaci. Zejména dodávky patří k těm vozům, které mají nejen velký potenciál, ale které se mohou pochlubit velikou variabilitou. Ještě před zhruba třiceti lety ale lidé takovou možnost neměli. Tyto služby jsou dnes velmi rozšířené a to nejen v soukromém sektoru, ale také v podnikatelské sféře.

Jaké výhody vyplývají z pronájmu vozidel

Určitě se každý investor ptá, jaké výhody má takový pronájem. Je to především časová úspora nezávislost. Zákazník má totiž po celou dobu pronájmu vůz k dispozici a není na nikom závislý. Vše si také zorganizuje sám. Další výhodou je především to, že se lidé nemusejí starat o pravidelný servis vozidla spojený s výměnou pneumatik, ale nemusí se zabývat ani zdlouhavým hledáním nejvýhodnějšího povinného ručení. To vše má na srosti pronajímatel, tedy autopůjčovna. Dále jsou to dálniční známky, povinná výbava, lékárnička, GPS navigace a podobně.

Co lze od nabízených služeb očekávat

Určitě se každá firma snaží uspokojit požadavky a přání každého zákazníka. Jinak tomu není ani v tomto případě. Autupůjčovny nabízejí mimo krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem také služby, kdy je po domluvě vozidlo přistaveno na určitý den na smluveném místě, dále jsou vozy nabízeny k pronájmu většinou s plnou nádrží, čisté a bezpečné.

Krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem

Krátkodobý pronájem se sjednává na dobu až 30 dní, což je doba, za kterou lze přepravit jednorázový náklad, jako je stavební materiál, zboží nebo jde o stěhování a podobně. Tento druh pronájmu se také skvěle hodí pro rodinné výlety, přepravy zaměstnanců na školení, dovolenou atd. Dlouhodobý pronájem je velmi hojně využíván zejména začínajícími živnostníky a podnikateli, kteří ještě nedisponují vlastními vozy, ale ke své práci je potřebují. Je možné ho sjednat na dobu až 60 měsíců, po uplynutí takové doby je možné sjednat nový pronájem a zákazník má také právo na nový vůz.

Nejčastější důvody pro podpis nájemních smluv jsou:

  • porucha vlastních dopravních prostředků
  • nutnost zařadit další vozidlo k podniktelskému záměru z důvodu nepředvídaných okolností
  • prodej vlastního vozidla
  • ochota otestovat konkrétní model v podmínkách každodenního používání
  • potřeba mít vozidlo s jinými charakteristikami než jsou osobní vozy, jako například dodávkové vozy s bohatou výbavou
  • výlety vyžadující auto, dovolená
  • přeprava více osob najednou, třeba na veletrh nebo na firemní školení

Co je k pronájmu nejen dodávek potřeba

Samozřejmě, že každá autopůjčovna má svá pravidla a ty se vyplatí dodržovat. Také je potřeba mít připraveny platné doklady, tedy občanský průkaz, řidičský průkaz, je potřeba počítat s vratnou kaucí a v některých případech vyžaduje autopůjčovna věk řidiče nad 21 let.