Parkovacích míst nepřibývá, zato automobilů ano a tak se mnohdy stává, že parkují i na místech, kde to není povoleno nebo na místech vyhrazených. Dá se tento problém nějakým způsobem řešit? Mohly by pomoci parkovací sloupky. Lze je využít například pro zamezení vjezdu vozidel do oblasti pěší zóny nebo vymezení místa pro parkování určené zásobovacím vozům.

Parkovací sloupky nebo zábrany a jaký druh vybrat?

Jedná se o zábrany, které mohou být pevné nebo sklopné. Jejich úkolem je zamezit parkování automobilům na vyhrazených místech. Sklopné zábrany mají tu výhodu, že je lze uzamknout pomocí cylindrického FAB zámku, který tvoří jejich součást. Obdobně je to u motýlků. Přítomnost tohoto způsobu zábrany oznamuje červená reflexní fólie, kterou jsou jednotlivé typy opatřeny.

Díky kvalitní povrchové úpravě parkovacích sloupků a zábran nedochází vlivem nepříznivého počasí k jejich poškození. Další výhodou je pevní ukotvení, které znemožňuje odcizení.

Pro výrobu se využívají různé druhy materiálů:

Žáruvzdorný zinek má vynikající odolnost a to i díky dvojité ochraně proti korozi. Zábrany vyráběné z komaxitu mají na povrchu bílý prášková lak a kromě něj ještě dvojitou protikorozní ochranu. Oba materiály jsou velmi kvalitní a nabízejí dlouhou životnost.

Na koho se obrátit?

Pokud potřebujete kvalitní parkovací sloupky, prohlédněte si nabídku na https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany/. Společnost působí na našem trhu delší dobu. Díky tomu získala velké množství cenných zkušeností, které se promítají v nabídce výrobků. Kromě toho pomáhala při realizaci celé řady významných staveb na území Prahy i mimo ni.

V nabídce naleznete parkovací sloupky vyrobené z komaxitu nebo zinku, opatřené červenou reflexní fólií. Součástí některých modelů jsou cylindrické zámky umožňující jejich uzamykání.