Pokud hovoříme o lávě, jedná se o magmatickou směs, která se na zemský povrch dostane během aktivní sopečné činnosti. Láva jako roztavená hornina má obrovskou teplotu a na povrch se dostává během sopečné erupce nebo po jejím ukončení, kdy vytéká klidně na sopečný povrch.

Vzhled lávy

Ten ovlivňují voda a vzduch, se kterými se láva dostává do kontaktu. Jedná se především o její texturu, strukturu a v neposlední řadě i vlastnosti. Pokud se láva dostane do kontaktu s vodou, rychle tuhne a to díky rychlému ochlazení. Její povrchová struktura je pak sklovitá. Vznikají lávové polštáře, které vytvářejí oceánské dno. Je-li láva ochlazována vzduchem, její chladnutí je pomalejší a v jejím nitru se tak vytvářejí krystalické struktury. Pokud tuhne dlouhou dobu, vytvářejí se kamenné varhany.

Použití lávy

Láva opracovaná do kuliček se používá pro výrobu šperků, především náramků. Někdy dochází i k jejímu dobarvování. Pak se vyskytuje i v jiných barevných variantách, než je černá.

Lávové kameny se používají i pro masáže. Dokážou kumulovat teplo, které pak předávají do těla. Díky tomu se rozproudí krev a uvolní ztuhlé svaly.

Kde si lávu objednat?

Zavítejte na e-shop magieprirody.cz. Naleznete zde jak lávové náramky, tak i lávové kameny. E-shop však nabízí i další zajímavé produkty. Patří k nim třeba jantar. Ten vznikl tuhnutím pryskyřice některých stromů. Pravý jantar je starý i několik milionů let. Jeho nejčastější barvou je zlatavě žlutá. Někdy se v něm objevují zkamenělí živočichové. Také jantar se používá pro výrobu šperků. Nejčastěji jsou to náramky, náušnice nebo přívěsky. E-shop však nabízí kamenů a minerálů daleko více. Oblíbený je třeba křišťál, který byl v minulých dobách používán jako náhrada diamantu. Kromě šperků vyrobených z křišťálu si na e-shopu můžete objednat i stromečky štěstí, křišťálové drúzy a geody nebo svícny na čajovou svíčku.