Blíží se nová sezona jezdění v příjemném počasí. Mimo klasické údržby, která je po zimě vždycky potřeba přichází na řadu i přemýšlení o tom, jak tentokrát motorku posunout blíže k vysněným parametrům.

Většinu lidí přitom odradí vidina toho, že by se to mohlo odrazit v poměrně dost velké finanční útratě. Jsou ale komponenty a příslušenství, které vás doslova uhranou tím, jak moc levné a dostupné ve finále jsou. Dnes se podíváme právě na ty, které si může dovolit každý majitel motorky.

Gripy jsou o stylu i o vlastnostech

Gripy jsou jednou ze součástí, které by se měly pravidelně obměňovat možná i několikrát za sezonu. Vždycky poměrně záleží na tom, jak moc je jezdec aktivní a jak agresivní přitom používá rukavice. Gripy jsou totiž dělány z pryžových materiálů, které dokonale přilnou k rukavicím i pokožce a díky tomu tak nabídnou výborný úchyt. Standardní rukojeti a gripy se pohybují cenově v rozmezí několika málo stovek korun, až pochopitelně v tisících korun za specializované modely. Každý by si měl vybrat nejen vzhledovou, ale hlavně funkční variantu, která mu dokonale sedí.

Kvalitní brzdové a převodové páčky

Bez nich jednoduše nemůžete vyjet na trať. CNC páčky jsou jednou z nejdůležitějších součástí ovládacího mechanismu a nikdy by se nemělo šetřit na kvalitě i nastavení. Mimo síly brzd jde pochopitelně hlavně o to, abyste měli páčky v dosahu, aniž byste u toho museli pouštět pevný úchop rukojetí. Častá odměna páček se doporučuje také proto, že na nich mohou používáním a haváriemi vznikat trhliny. A nikdo si nechce v nesprávný moment urvat, nebo zlomit brzdovou páčku.

Kryty páček jsou zajímavým funkčním i designovým prvkem

Nejedná se pouze o velice funkční prvek, ale také designově působí kryty páček už na první pohled velice dobře. Řídítka, která jinak mohou na první pohled přijít až titěrná, tak najednou získávají zcela nový rozměr. Vedle toho jsou kryty páček ale i velice důležitou součástí, která ochrání nejen páčky před újmou, ale mohou ušetřit nejeden zásah kamenem právě také jezdci jako takovému.