Automobilový průmysl se neustále vyvíjí a všichni, kteří na něm něco znamenají, se musí přizpůsobit novinkám a trendům. V opačném případě se mohou takové firmy rozloučit se svou fanouškovskou základnou a postupně odcházet z výsluní popularity. Automobilce Škoda ale podobný scénář nepochybně nehrozí, protože na trh přichází s další generací svých Octavií, tentokrát s pořadovým číslem čtyři. V čem spočívá atraktivita nového modelu a podle čeho jej rozeznáme od třetí generace?

Zavazadlový prostor odbaví i větší nákupy

Poslouží výborně celé rodině, vejde se do něj všechno, co potřebujete na chatu nebo také nákup z blízkého hypermarketu. Škoda Octavia 2020 totiž disponuje zavazadlovým prostorem o objemu 640 litrů, což je podstatně více než u předchozí verze. Nedostatek místa není problémem, který by dnešní Škodovky nějak trápil a nejnovější model Octavie rozhodně není žádnou výjimkou. Zadost je přitom učiněno i eleganci, což se pozná už na první pohled i v interiéru. Co zajímavého čeká na nové majitele, když se posadí za volant?

Velký tablet znamená dokonalý přehled

Chcete mít pod kontrolou každý detail? V tom případě vám čtvrtá generace Octavie jistě udělá radost. Dirigovat vůz je totiž možné i skrze tablet, jenž ukrývá všechny ovladače a zautomatizuje většinu činností, která dříve řidiče zdržovala od řízení a vyžadovala si častou pozornost. Hlasovým ovládáním disponuje i pohodlný volant, jenž povýší pohodlnost řízení na ještě vyšší úroveň. A co bezpečnost? Ta je pro výrobce podobných vozů jasně na prvním místě…

Asistent vyhýbání, ale také vynikající odhlučnění

Bezpečnost je u modelů automobilky Škoda tradičně oceňovaným parametrem, není proto divu, že u nového modelu Octavie nalezneme pestrou směsici bezpečnostních prvků. Za všechny zmiňme například Front Assist, což je systém, jenž automaticky zabrzdí v méně přehledných místech městských ulic. Pomyslnou třešničkou na dortu je perfektní izolace hluku zvenčí, takže se budete moci soustředit opravdu jen a jen na řízení.