Trávíte spoustu času za volantem a není výjimkou, že vám někdo volá? Nebo si i vy potřebujete během jízdy zavolat? Vzít telefon do ruky nemůžete, jediným řešením je handsfree sada, díky které si můžete povídat klidně celou jízdu.

Handsfree sada by neměla chybět v žádném autě

Každý z nás se určitě už dostal do situace, kdy nutně potřeboval něco po telefonu řešit ve chvíli, kdy seděl za volantem. S ohledem na bezpečnost silničního provozu ale musel čekat, až najde to správné místo, kde se dá zastavit. Že jich není zrovna moc a my jsme netrpěliví, kdy na ně narazíme, o tom ani mluvit nemusíme. Handsfree sada to vyřeší.

  • Můžete za volantem volat bez toho, abyste ohrozili bezpečnost a plynulost silničního provozu, i bez obav z pokut.
  • Potěší dlouhá výdrž baterie, pokud jí handsfree disponuje, jinak je napájená ze zapalování v autě.

Na čem záleží při výběru handsfree?

Handsfree sady do auta jsou na trhu dostupné ve dvojím provedení. První je samostatná jednotka, kterou ovládáte přes mobil, druhá je handsfree napojená přes autorádio. Rozhodnutí, na který typ vsadíte, je prvním krokem výběru.

Víte, že může být buď zabudovaná přímo v palubní desce, nebo mít podobu náhlavního nástavce?

Dáte přednost bezdrátové handsfree, nebo té kabelové?

Další důležitý parametr pro výběr handsfree. Necháte se omezovat kabelem, nebo vsadíte na bezdrátovou technologii? Kabelové handsfree se vkládají do obou uší a mezi jejich výhody patří kvalita zvuku a stabilnější přenos signálu. Jsou také o něco levnější než ty bezdrátové.

Bezdrátové handsfree vás naopak nijak nelimituje, nebude vám překážet žádný kabel. K přenosu signálu využívá Bluetooth, telefon jím také musí disponovat. Bluetooth handsfree je také třeba nabíjet.

Pozor na kvalitu zvuku

Kvalita zvuku patří mezi nejdůležitější parametry, na které je třeba myslet. Je dána mikrofonem a reproduktorem, právě na ní závisí, jak dobře budete rozumět tomu, s kým budete telefonovat a naopak.

V ideálním případě by handsfree měla být vybavena DPS procesorem, který potlačuje a filtruje okolní šum a ruch, měla by také disponovat funkcí Full Duplex, díky které můžete současně přijímat i vysílat signál. Důležitá je i možnost regulace hlasitosti.

Jak dlouho za volantem telefonujete?

Při výběru té pravé sady zohledněte i dobu, kterou strávíte telefonováním. Některé handsfree zvládnou na jedno nabití méně než 7 hodin hovorů, jiné i 16 hodin a víc.

A co pohotovostní doba?

Jak dlouho handsfree zvládne zůstat bez používání zapnuté? Bude to méně než 8 dní, více než 2 týdny, nebo dokonce víc než 40 dní?

Jaký je dosah handsfree?

U kabelové handsfree je to jasné, odvíjí se od délky kabelu. U Bluetooth už je to jiné, standardem je 10 metrů, pokud se v okolí nenachází žádné výrazné překážky. Reálně je dosah o něco kratší.