Pracovní čtyřkolky jsou dnes velice rozšířené. Používají se v celé řadě odvětví. Proč je tedy nevyužijete i vy?

Pracovní čtyřkolky dnes slouží prakticky v každém sektoru, na jaký si jen vzpomenete. Pomáhají policii, armádě, záchranným složkám i v soukromém sektoru. Není tedy divu, že se hodí i do domácnosti. K čemu se taková pracovní čtyřkolka může hodit a využijete ji i vy?

Jak vybrat čtyřkolku?

Než se do koupě pracovní čtyřkolky vrhnete po hlavě, musíte si ujasnit několik věci. Nejprve je nutné zjistit, na co ji vlastně budete potřebovat. Právě určení a vytížení vám pomůže zjistit, jak výkonný stroj si pořídíte. Pro občasnou práci kolem domu rozhodně nemá cenu kupovat drahou čtyřkolku vhodnou pro práci v lese.

Podstatným parametrem je samozřejmě cena. Počítejte s tím, že u pracovní čtyřkolky se bude pohybovat kolem 100 tisíc. Budete-li chtít lepší výbavu a silnější motor, pak si připlatíte ještě víc. To znamená, že pokud investujete do stroje takovou cenu, budete chtít, aby se vám vyplatil. Dobře si tedy propočítejte, jestli to má vůbec cenu.

Zábava i práce

Pokud si opravdu nejste jistí, jestli se vám investice do čtyřkolky opravdu vrátí, můžete sáhnout po hybridu mezi pracovní a sportovní čtyřkolkou. Jak už název napovídá, jedná o vůz, který poslouží jak při práci, tak při zábavě. Disponuje dostatečným výkonem motoru. Ten si poradí s taháním středně těžkých břemen. Výbava v podobě tažného lana, případně vozíku, vám pak výrazně ulehčí práci.

Takovou čtyřkolku si pak můžete užít i k zábavě. Když nebudete pracovat, vyrazte s ní brázdit neprobádané cesty. Užívejte si jejího výkonu a testujte, jaké rychlosti může dosáhnout. S hybridní čtyřkolkou si takové testy určitě do sytosti užijete.