Kvality a užitečnost elektromotorů bychom v dnešní době mohli jenom velice obtížně zpochybnit. Zcela naopak se stávají elektromotory naprosto běžnou součástí každodenního užívání, aniž bychom si to mnohdy mohli uvědomovat. Jenže zároveň jsou elektromotory poměrně dost rozsáhlým světem, ve kterém nemusí být motor jako motor.

Dvojnásob toto tvrzení začne platit v případě, kdy k elektromotorům jako takovým ještě přidáme navíc převody. Převodové elektromotory jsou pak schopny plnit funkci na celé řadě dalších míst. Jak je to ale s jejich kvalitou?

Kvalita závisí pochopitelně na výrobci

Převodové motory jsou jednoduše už dávnou odzkoušenou technologií, která jasně přinesla velký užitek. Otázka, zdali jsou tedy vůbec účinné a vyplatí se je užívat v praxi je tak trošku zbytečná. Naopak se dá jednoduše říct, že jsou převodové motory mnohem jednodušší a efektivnější, než by člověk mohl čekat. Pochopitelně je výrobce tím nejzásadnějším, co promluví v ohledu kvality a výdrže motoru. Příkladem mohou být vysoce odolné a kvalitní převodové motory Bühler.

Cenově dostupné převodové motory

Převodů je ale celá řada. Samotný převod by se dal velice zjednodušit jako mechanismus, který pracuje s přenosem energie tak, aby nedocházelo k negativnímu propadu funkce motoru. Jenže jednotlivé technologie se mohou výrazně lišit svým provedením i drobnými výhodami a nevýhodami. Mezi cenově dostupná řešení tak patří šnekové převodovky Bühler. Šnekové převody jsou velice jednoduchým, ale zároveň i bytelným a odolným řešením. Díky tomu jsou tak mnohdy volbou číslo jedna.

Důraz na maximální efektivitu

Maximální efektivita motorů je pochopitelně důležitá stejně tak u převodové i běžné verze. Proto najdeme také o něco nákladnější, ale extrémně kvalitní převodové technologie. Příkladem za všechny mohou být planetové převodovky Bühler, které vám dokáží nabídnout naprosto neuvěřitelný poměr kvality převodů, a přitom nejsou cenově na vysoké úrovni. Vnitřní mechanismus je ale velice citlivý a komplikovaný, takže jsou motory zcela standardně zapouzdřeny.