Máte strach ze zlodějů? Dnešní doba je nejistá a nebezpečná, mnoho lidí si říká, že šance na vykradení domu je malá, ale nikdy není nulová. Počet vloupání stále roste a jelikož se má krize prohloubit, je vhodné se adekvátně připravit. Někteří si pořizují bezpečnostní dveře, alarmy nebo třeba mříže do oken. Existuje však zařízení, které vás dokáže včas upozornit na vetřelce na vašem pozemku? Ano, jmenuje se fotopast.

Fotopast jako samozřejmost

Mnoho lidí považuje fotopast na pozemku za samozřejmost. Ještě jste ji u nikoho neviděli? Je to tím, že jde o zařízení, které nemá být vidět. Má maskovaný vzhled a má se umístit na strom, kde se fotopast stane prakticky neviditelnou a budete o ní vědět jen vy. Fotopast má na sobě kvalitní PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Když se do zorného pole fotopasti dostane člověk nebo zvíře, fotopast to pozná a během zlomku sekundy daného vetřelce vyfotí nebo nahraje na video. Jelikož fotopasti disponují neviditelným nočním přísvitem, dokáží pořídit kvalitní snímky i v nočních hodinách. Fotopasti jsou odolné a dokáží spolehlivě fungovat v exteriéru po celý rok a za každého počasí. Fotopast si můžete plně nastavit a to včetně doby, kdy má být aktivní, aby vás třeba nesnímala, když budete zrovna pracovat na zahradě.

Záběry z fotopasti si můžete prohlížet na jejím těle za pomoci LCD displeje nebo ji propojit s počítačem. Zpětně si zde můžete prohlížet, co fotopast zachytila a možná budete překvapeni tím, až zjistíte, kdo se u vás pohybuje v době vaší nepřítomnosti. Pro účely ochrany majetku se vyplatí zvolit fotopasti s GSM modulem. Takové fotopasti pořízený záznam s vetřelcem okamžitě odesílají formou MMS na váš telefon nebo na email. Máte tak okamžitý přehled o tom, kdo k vám vkročil na pozemek. Investice do fotopasti není vysoká a rozhodně této investice nebudete litovat.