Milovníci sportu potřebují nejrůznější doplňky, bez nichž se jejich oblíbený sport nevykonává tak dobře, kvalitně, pohodlně a bezpečně, jako s nimi. K takovým doplňkům rozhodně patří i cyklistické rukavice. Lze bez nich sice jezdit, ale není to rozumné. Důvodů, proč je používat, je možná víc, než si uvědomujeme.

Cyklistika a rukavice na kolo

Ať už usedáte na jízdní kola horská, silniční, na dlouhé trasy, nebo jde o kola dětská vašich malých raubířů, všichni bychom měli používat rukavice. Je přitom jedno, zda jedete jen z jedné vesnice do vedlejší, nebo se vydáváte do nerovného terénu lesem, či vás čeká několikadenní výlet na kolech. Ruce si lze poranit během okamžiku a může to být i hned poté, co opustíte bránu vašeho pozemku. 

Rukavice na kolo chrání ruce, které jsou v neustálém kontaktu s kolem. Opírají se o něj, ovládají ho, a tak je na ruce vyvíjen stálý tlak, jsou na ně přenášeny vibrace. Vhodné rukavice na kolo jsou, dá se říct nezbytností, zmírňují otlačení a tlumí přenášející se vibrace. Tvoří samozřejmě i ochranu, umí zabránit nepříjemným odřeninám nejen při pádech, ale i v případě, že vám hrozí kontakt s kmenem stromů, jezdíte v úzkých uličkách, občas zavadíte o zeď, plot…

Krátké a dlouhé rukavice na kolo na zimu i léto

V zavedeném e-shopu Bikero.cz můžete koupit mnohé rukavice na kolo, a tak si vyberte, ať už chcete krátké nebo dlouhé rukavice, na zimu nebo na léto. Dlouhé rukavice upřednostní terénní jezdci, kteří své ruce vystavují nebezpečí pádu více a hrozí jim kontakt se stromy i keři. Větší ochrana je tady důležitá v oblasti prstů. 

Dále můžete volit rukavice s vycpávkami i bez nich. I když jsou rukavice kvalitní ochranou, jsou řešeny tak, aby větraly a uchovávaly ruce v suchu. K oblíbeným patří rukavice ENDURA, CASTELLI, SILVINI, WOOM, RECKL…

Vyberte si rukavice na kolo, které aktuálně potřebujete a potěšte sebe nebo své blízké. Jakmile to situace umožní, hned je také vyzkoušejte. Na Bikero.cz vám s výběrem rádi poradí, pokud potřebujete. A nechybí ani zajímavé slevy, které vám nákup příjemně zlevní.