Mnoho lidí zbytečně přeplácí za věci, které by mohli mít levněji. Často se tak platí více za elektřinu, za drahý nájem, za tarif u operátora, za internet a další výdaje. Mnoho lidí tráví většinu svého času v práci, aby si vydělali dostatek peněz, ale často si nenajdou pár desítek minut na to, aby ušetřili na základních výdajích. Ne velké, ale většinou velké množství menších výdajů se nejvíce podílí na celkovém rozpočtu rodin i jednotlivců.

Zaměřte se na povinné ručení

Vyplatí se na chvíli se zastavit a udělat si čas na porovnání cen. Následně můžete ušetřit na jediné položce stovky korun měsíčně. Když takových položek bude víc, rázem zjistíte, že každý rok ušetříte třeba i desítky tisíc korun a za to už by byla krásná dovolená. Jedním z výdajů většiny z nás je povinné ručení. Toto ručení je povinné proto, že kryje škody na zdraví a majetku třetích osob, které jsou způsobeny provozem našeho vozidla. Tomuto druhu pojištění se nikdo nevyhne a pokud by policie při náhodné kontrole zjistila, že toto pojištění vyřízené nemáte, následovala by pokuta nebo zákaz provozu vozidla.

Nejde jen o zákonnou povinnost, zajisté byste nechtěli platit případné škody z vlastní kapsy, když je může zaplatit pojišťovna. Ačkoliv je toto pojištění povinné, nemusíte za něj platit zbytečně více, než je třeba. Na trhu je velké množství poskytovatelů a pokud si myslíte, že jsou rozdíly mezi nimi malé, jste na omylu. Často můžete ušetřit i nemalé peníze. Nepoznáte to ovšem, dokud si nezajistíte pro povinné ručení srovnání. Nebojte se, nemusíte navštěvovat stránky všech pojišťoven, stačí navštívit portál Vozovy-park.cz, kde vyplníte krátký formulář a následně se vám zobrazí porovnání všech nabídek. Podle srovnání budete hned vědět, kde budete mít povinné ručení nejlevněji a rovnou si můžete zajistit, abyste nepřepláceli více, než musíte.