Týká se vás roční hlášení za odpad? Pokud vyprodukujete a dáte k likvidaci přes 100 kilogramů nebezpečného nebo 100 tun běžného odpadu, tak ano. Komplikovanější to máte, pokud máte více provozoven, zmíněná čísla platí pro součet odpadu ve všech provozovnách pod jedním IČO a za každou z nich musíte roční hlášení za odpady podat. Musíte také vést průběžnou evidenci odpadů a zpracovat a zaslat statistiky o odpadech na ČSÚ.

Ušetřete si čas, námahu i starosti

Je toho mnoho. V řadě firem mají na tuto činnost vyhrazeného pracovníka, který se o toto stará. V mnoha firmách však nemají a je to tak velmi nepříjemná činnost navíc, která dokáže přičarovat pár vrásek navíc. Stejně tak jako na většinu činností, tak i na všechny výše zmíněné existuje speciální firma, kterou najdete na webu Rocnihlaseni.cz. Udělá vám naprosto vše a to rychle, bezchybně, spolehlivě a především levně. Stará se o roční hlášení, evidenci i zasílání statistik už stovkám firem a vy toho můžete využít také.

Pro odeslání ročního hlášení za odpady je potřeba registrace na ISPOP.cz (Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností), ale na základě plné moci můžete pověřit právě specializovanou firmu, která se o vše postará. Můžete být živnostníkem, firmou nebo i obcí, firma zajistí tuto službu všem. Mnoho lidí své povinnosti odkládá do té doby, dokud už nehoří, firma však pracuje velmi rychle. Nahrajete jí veškeré dokumenty a po zaplacení za službu se pustí do práce. Roční hlášení zpracuje už do 10 pracovních dnů a odešle ho na ISPOP i k vám na email. Je hezké, že existují způsoby, jak z náročných povinností udělat jednoduchou a rychle vyřešenou záležitost. Nemusíte zbytečně zatěžovat sebe nebo své kolegy, pokud nemáte zkušené kapacity, vždy se vyplatí nechat zpracování těchto povinností na zkušené firmě.