Chcete dobře zabezpečit vaše vozidlo. Pak pro vás máme tři zajímavé tipy, které vás nebudou stát ani tolik peněz. Najdete je v tomto článku.
Auta se v dnešní době kradou jako na běžícím páse. A je jedno, jestli jde o drahá vozidla, nebo o starší kousky. Když zloděj vycítí šanci, dostane se dovnitř, ukradne jej a následně prodá na náhradní díly. Jak ale vaše vozidlo zabezpečit? Možností je hned několik. V tomto článku vám ale přinášíme levná zabezpečení vozidla, která si může dovolit opravdu každý.
Mechanické zabezpečení
Mechanické zabezpečení vozu nemá sloužit přímo jako ochrana proti krádeži. Pokud by totiž zloděj chtěl, může tuto překážku překonat. Zabere mu to ale spoustu času, během kterého by si ho někdo mohl všimnout. Hlavním důvodem, proč jsme tento typ zabezpečení zařadili do našeho žebříčku, je tedy především fakt, že mechanické zabezpečení zloděje na první pohled odradí. Proč by měl věnovat tolik úsilí páčení mechanického zabezpečení, když může vyzkoušet jiné, hůře ochráněné auto?
Alarm – základní ochrana
Alarm patří mezí základní zabezpečení aut. V dnešní době na něj narazíte u všech moderních vozidel. Jedná se totiž o skvělého pomocníka, který spolehlivě odradí zloděje od krádeže vašeho auta. Mějte ale na paměti, že i alarm se dá manuálně vypnout. Opět by to ale zabralo spoustu úsilí a preciznosti ze strany zloděje. Pokud tedy budete mít viditelně zapnutý alarm a na volantu připevněné mechanické zabezpečení, pak budete mít dobrou šanci, že se vašemu automobilu budou zloději vyhýbat jako čert kříži.
Vypínač v tlačítku
Když alarm i mechanické zabezpečení selže, pak pro vás máme ještě jedno relativně levné zabezpečení do auta. Jedná se vypínač v tlačítku. Ten funguje tak, že ovládá přívod paliva do motoru. Přívod nedovolí ani v případě, kdy budete mít klíčky v zapalování. Tlačítko budete muset nejprve stisknout, jinak s autem nebude možné odjet. Nejlepší na tomto typu zabezpečení je fakt, že za jeho implementaci zpravidla zaplatíte pouze v řádu nižších tisíců korun.